Jaki pies do bloku

10 ras psów do mieszkania w bloku

Nieduży metraż i brak podwórka czasami zmuszają nas do rezygnacji z wymarzonego psa. Jednak nie powinniśmy zupełnie odrzucać planów związanych z posiadaniem zwierzaka. Znajdziemy wiele ras psów, które z przyjemnością zamieszkają z nami nawet w małym mieszkaniu w bloku. Jaki pies do bloku? Wybraliśmy według nas TOP 10 ras psów do mieszkania w bloku. Co warto o nich wiedzieć?

maltanczyk

Pies domowy: Maltańczyk

Maltańczyki to psy, które mogą zamieszkać w bloku. Nieduży metraż to dla nich żaden problem, ponieważ nie wymagają większej aktywności fizycznej, a w mieszkaniu wystarczy im wygodne legowisko.

W przypadku maltańczyków należy pamiętać o stałym rytmie dnia. Regularne wyjścia i spacery to konieczność, podobnie, jak posiłki podawane zawsze o tej samej porze.

Niestety, maltańczyk nie jest zwierzakiem dla każdego. Jego delikatna jasna sierść wymaga codziennej pielęgnacji, co zajmuje dużo czasu.

Yorkshire Terrier

Pies do bloku: Yorkshire Terrier

Yorki to bardzo popularni pupile. Idealnie nadają się do mieszkania w bloku, chociaż dzielnie znoszą też długie spacery. Jednak mała ilość ruchu w ogóle nie sprawia im problemu.

Są to psy, które należy tresować od małego. Nieodpowiednio wyszkolone czują silną potrzebę dominacji nad właścicielem. Takie zachowania mogą sprawiać problem, w szczególności w bloku.

Yorki są bardzo nieufne, a często nawet agresywne w stosunku do obcych ludzi i zwierząt. Lepiej rozpocząć odpowiednią socjalizację już w wieku szczenięcym.

Chihuahua

Pies domowy: Chihuahua

Chihuahua to miniaturowy piesek o wielkim sercu. Właśnie dlatego okazuje się idealny jako towarzysz w bloku. Niestety nie będzie on najlepszym wyborem przy małych dzieciach, ponieważ jest bardzo delikatny.

Tego zwierzaka należy karmić 2-3 razy dziennie, a wszystko ze względu na jego mały żołądek, który nie zmieści większych porcji.

W mieszkaniu piesek nie sprawia problemu, o ile zagwarantujemy mu odpowiednią ilość ruchu. Chociaż wzrost na to nie wskazuje, chihuahua to żywiołowy pupil, który uwielbia długie spacery i zabawę na świeżym powietrzu.

Shih tzu

Pies do małego mieszkania: Shih tzu

Wiele osób jest zdania, że Shih tzu to piesek, który zniesie wszystkie pieszczoty. Uwielbia stały kontakt z ludźmi i świetnie dogaduje się z dziećmi. Nie można zaniedbać wzajemnych kontaktów z tym pupilem, ponieważ może to spowodować rozwój depresji u zwierzaka.

Socjalizacja to nieodłączny element życia tego pupila. Właśnie dlatego shih tzu uwielbia chodzić na spacery w miejsca, w których jest dużo ludzi. Jednak duża ilość ruchu nie jest mu potrzebna, dlatego z powodzeniem można ograniczyć wspólne przechadzki i jest to idealny pies do bloku.

Bardzo ważne przy opiece nad shih tzu jest odpowiednie żywienie, a wszystko ze względu na fakt, że są to ogromne łakomczuchy. Aby piesek nie miał problemów z nadwagą należy odmierzać mu właściwe porcje jedzenia.

Buldog francuski

Pies do bloku: Buldog angielski lub francuski

Buldog to wierny towarzysz rodziny, chociaż nie wymaga szczególnej uwagi. Świetnie znosi życie w bloku i nie jest problematyczny w przypadku, kiedy musi sam zostać w domu. Zazwyczaj do szczęścia wystarczy mu wygodne legowisko.

Długie spacery nie są dla buldoga. To piesek, który szybko się męczy, a podczas intensywnego wysiłku może mieć problemy z oddychaniem. Warto zabierać go na krótkie przechadzki, ponieważ jest wtedy bardzo wesoły.

Buldog francuski, zresztą tak samo jak i angielski kocha jeść. Nie należy go jednak przekarmiać, ponieważ problemy z nadwagą są dla niego bardzo wyniszczające. Najlepiej kontrolować każdy przyrost masy. W przypadku tych zwierzaków należy rozłożyć posiłki na 2-3 w ciągu dnia i pilnować porcji!

Pinczer Miniaturowy

Jaki pies do bloku: Pinczer miniaturowy

Pinczer miniaturowy ze względu na swoje małe rozmiary jest idealnym zwierzakiem do bloku. Warto jednak zadbać o odpowiednią ilość spacerów, ponieważ ten piesek uwielbia ruch. Zbyt mała aktywność fizyczna może skutkować zniszczonymi rzeczami w mieszkaniu lub nadpobudliwością.

U pinczera koniecznością jest odpowiednie szkolenie. Brak zasad sprawia, że piesek staje się nieposłuszny i bardzo hałaśliwy. Równie ważna jest socjalizacja z obcymi ludźmi.

Pinczera miniaturowego powinno się karmić około 3 razy dziennie.

Szpic miniaturowy

Małe psy rasy do mieszkania: Szpic miniaturowy

Szpic miniaturowy ma przemiły charakter. Uwielbia ludzi oraz jest niezwykle radosny. Mówi się o nim „pies do towarzystwa” i właśnie dlatego idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Bliski kontakt z właścicielami sprawi mu dużą radość.

Szpic miniaturowy to piesek, który uwielbia poznawać świat, dlatego należy zapewnić mu odpowiednią ilość spacerów.

Wbrew pozorom szpic nie jest trudny w pielęgnacji. W zupełności wystarczy mu dokładne czesanie raz na tydzień oraz porządna kąpiel raz na jakiś czas. Warto zwrócić uwagę na fakt, że szpic jest bardzo zdrowym pupilem i niezwykle rzadko choruje.

pekińczyk

Rasy psów do bloku: Pekińczyk

Pekińczyki to jedne z najbardziej leniwych czworonogów. Potrafią cały dzień spędzić na kanapie i nie potrzebują dużej ilości ruchu. To idealne psy dla osób starszych i zapracowanych, mieszkających w blokach.

Pekińczyki wymagają codziennej pielęgnacji. Należy każdego dnia dokładnie rozczesywać im sierść, aby się nie poplątała.

Przed zakupem psa tej rasy należy dokładnie zapoznać się z chorobami, którymi są obciążone. Jest ich wiele i mogą sprawiać właścicielowi duże problemy.

Grzywacz Chiński

Mały pies do domu: Grzywacz chiński

Grzywacz chiński to idealny pies do bloku, który uwielbia się bawić. Jest niezwykle posłuszny i inteligentny. Bardzo szybko się uczy i potrafi wykonać wiele sztuczek. Ze względu na swoje nieduże rozmiary będzie idealnym towarzyszem do mieszkania.

Grzywacz chiński uwielbia kontakt z domownikami. Chciałby być cały czas w centrum uwagi. Bardzo źle znosi długie rozstania z właścicielem i potrafi wtedy dużo szczekać.

Pielęgnacja psa nie jest wymagającą ze względu na brak sierści. Jego posiłki są nieduże, dlatego nie jest kosztowny w utrzymaniu. Warto jednak pamiętać o ubrankach, które przydadzą się podczas spacerów w chłodniejsze dni.

mops

Pies w bloku: Mops

Mops to pies, który bardzo chętnie kupowany jest do małych mieszkań w bloku. Uwielbia ludzi i do wszystkich jest bardzo pozytywnie nastawiony. Ciekawostką jest to, że bardzo dobrze wszystkich zapamiętuje.

Mops nie wymaga długich spacerów i dużej ilości ruchu, chociaż spacery sprawiają mu wielką przyjemność. Warto zabierać go na krótkie przechadzki. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby nie przemęczyć mopsa, ponieważ zbyt duży wysiłek powoduje duże trudności z oddychaniem.

Jest wiele psów, które będą idealne do towarzystwa w bloku. Warto jednak dokładnie przemyśleć zakup odpowiedniego pupila.